search slide
search slide
pages bottom
Ahşap Perdeler

Ahşap Stor

Ahşap Storlar yaşadıkları mekanlarda daha çok country tarzını tercih edenler için kullanılabilecek bir perde türüdür. Naturel ve tamamı ile ithal bir üründür. Evlerin mutfaklarında,açılı çatı camlarında, yazlık evlerde veya cafe,restoran gibi yerlerde çoğunlukla tercih edilebilir.Kullanıldığı yerlerde isteğe göre tek başına kullanıcının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek perdedir. Farklı dokularda ve çok sayıda renk ve desen seçeneği mevcuttur. Güneşten etkilenmezler. Uzakdoğudaki agaçlardan dokunarak meydana gelmiş, kumaş topları halinde ithal edilmektedir. Bu kumaş toplarının istenilen cam ölçülerine göre kesilmesi ve mekanizma ip bağlantılarının montesi ülkemizde yapılmaktadır. Ahşap stor kumaşının kenarlarının dış etkenlerden korunması ve şık bir görüntü sağlaması için biye dediğimiz kumaş şeritler de dikilebilir.

Ahşap storların bambu, jüt gibi doğal malzemelerden dokunmuş çeşitleri de vardır. Bambu storlar genellikle uzakdoğudan temin edilen tropikal bambu kamışlarının örülmesiyle elde edilir. Suya karşi dayanıklıdırlar. Bambu kamışlarının doğal yapısının bir sonucu olarak perdede kahverenginin bir çok tonu mevcutur. Jüt storlar ise yine uzakdoğuda yetişen jüt otsu bitkisinin gövde liflerinin örülmesi ile oluşur. Uzakdoğudan ham jüt alarak işleyen çeşitli avrupa ülkelerinden ithal edilmektedir. Normal ahşap storlara göre daha sık ve ince lifler halinde dokunmuştur. 10′un üzerinde doğal renk seçeneği mevcuttur

Ahşap Stor Desen Seçenekleri için Tıklayın..
Ahsap Stor Renk Seçenekleri için Tıklayın..

Ahşap Jaluzi

Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambians katarlar. Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründürler. Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar. Mobilya ve parkelerle bütünleştirilip şık bir görüntü sağlanabilir. Zararlı güneş ışınlarını süzüp ahşabın ısı yalıtımının daha iyi olmasından ötürü aluminyum jaluzilere göre içerisini daha serin tutarlar.

Ahşap jaluziler Endonezya kökenli Tropic (Ramin) masif ağaçları kullanılarak, ceviz, maun, kayın gibi doğal ağaç renkleri verilip cilalanmış şeritlerden meydana gelmiştir. Ahşap görünümüne yada rengine sahip plastik türevlerinden değil, tamamen doğal ağaçlardan üretilirler. İp ve ayar çubukları estetik ve renk olarak perdenin bütünüyle uyumludur. Alt ağırlık çıtası ağaçtandır. Üst taşıyıcı kasa çeliktir. Perdenin genel ahşap bütünlüğünü bozmaması için çelik kasayı örtücü ahşap çıtası mevcuttur. Yurtdışında bantların dönmemesi için fırınlama işlemi yapılır. Amerika, Danimarka gibi ülkelerden ithal edilip, ülkemize standart ölçülerde gelmektedir. Burada istenilen ölçülere göre kesilmesi, toplanması ve gerekli el işçilikleri gerçekleştirilmektedir. 25 mm – 35 mm – 50 mm – 70mm bant genişliği seçenekleri mevcuttur. Mekanın büyüklüğüne göre farklı bant genişliğindeki ahşap jaluziler tercih edilebilir.50mm ahşap jaluzilerin farkı bant hareketlerin ip kontrolüyle yapılmasıdır.Ahşap jaluzilerde, ahşap bantları taşıyıcı merdiven yerine kullanılan galonlu (geniş kumaş şerit ) alternatifi de uygulanabilir.

Ahşap jaluziler en az 35 cm eninde en fazla 280 cm eninde üretilmektedir. Birçok mekanizmalı perdeye göre ağır olduğundan büyük ölçülerde kullanım zorluğu yaşatabilir.

Tavanla açılan pencerelerin arasında az mesafe olan yerlerde ahşap jaluzinin toplanmış yüksekliğinin fazla oluşu göz önünde bulundurulup, engel teşkil edebileceği göz önüne alınmalıdır. Mekanınızın büyüklüğüne ve dekoratif bileşenlerine göre en uyumlu bant genişliğindeki, rengindeki ve enindeki perde kombinasyonunu oluşturmanız için firmamızın tecrübeli personeli size tavsiyeleriyle yardımci olacaktır. Ahşap jaluziler tavana, duvara veya hareketli kanat üzerine monte edilebilir. Hareketli kanat üzerinde alt çıtaya takılan sabitleme parçasıyla perdenin sallanması kısıtlanabilir. İki cam arası, uzaktan kumandalı veya motorlu sistemler ahşap jaluzilere de uygulanabilir. Ahsap jaluzilerin temizliği kuru bezle veya elektrik süpürgesinin ucuyla tozu alınmak suretiyle gerçekleştirilebilir.

25mm Ahşap jaluzi perde

35mm Ahşap jaluzi perde

50mm Ahşap jaluzi perde

70mm Ahşap jaluzi perde

——————————

Ahşap jaluzi siparişi vermek veya teklif almak için bizi arayabilirsiniz.0(216) 371 21 74