search slide
search slide
pages bottom
Perdeler yaşam tarzınızı doğrudan yansıtır

panel perde resimPANEL PERDE

Modern mekanlarda,salonlarda ,villaların havuza bakan özellikle geniş ve yere kadar camların da tercih edilen dekoratif, kullanımı rahat perde çeşididir.Farklı kumaşlardan dikilmiş panellerin bir taşıyıcı ray üzerinde sağa sola hareketi ile çalışır. Paneller sağa – sola toplanır veya ortadan açılabilir. Eteklerde alüminyum kullanılmasının nedeni etek ağırlıklarının panelleri rahat hareket etmesini ve panellerin düzgün durmasını sağlamasıdır.Kumaş seçiminde şeffaf tül grupları,desenli kumaşlar ve karartıcı kumaşlar kullanılabilir.

Japon perde, ilk bakışta dikey perdeyi anımsatabilir. Farkı, banlarının daha geniş ve sabit olmasıdır. Özellikle geniş pencerelerde kendisini daha çok gösterir. Separatör olarak kullanılabilir. Bantları farklı malzemelerden üretilebilir. Bunlar; hasır, ahşap, her tür kumaş ve tül olabilir. Ayrıca, ip perde de japon perdeye uygulanabilir.Bantlarının mekanizmayla bağlantısı, koteksle ( Cırt – Amerikan yapıştırıcısı ) yapılır.

Mekanizma:

İsteğe göre 50 cm-100 cm arasında hazırlanmış taşıyıcı vagonları sağa sola veya ortadan açılır şekilde hareketini sağlayan ip kontrollü perde sistemidir.

1 Yorum »

avatar Aralık 23rd, 2010 Cengiz Diyorki:

Başarılar

Yorum yapın