search slide
search slide
pages bottom
Dikey Perdeler

Dikey Perdeler genellikle işyeri,fabrika,okul ve hastane gibi yerlerde kullanılan perde çeşididir.Kumaş dikey perdeler evlerde de tercih edilmektedir.Perde, dikey toplama yaptığı için geniş ve yüksek cepheli camlarda kullanabileceğimiz en uygun perde çeşitlerindendir. Dikey perde güneşten maksimum değerde istifade edebilmenizi sağlayan aynı zamanda güneş ışığına istenilen yön ve açı verebilmemize imkan veren mekanizmalı perde sistemidir.

Dikey perdelerin PVC, kumaş ve alüminyum bant seçenekleri mevcuttur. Bant genişlikleri PVC ve alüminyum için 90mm, kumaşlar için 90 mm veya 127 mm’dir. Kumaş dikey perdeler polyester ve sunscreen kumaşlardan yapılabilmektedir.Oldukça geniş renk seçeneğine sahiptir.PVC dikey perdeler ise çizgili,kanallı ahşap desenli ve perfore (delikli) bant çeşitlerinden oluşan alternatifleri vardır.Ayrıca perde bantlarının düz ve oval yapıya sahip sınıfları da vardır.

Dikey perde sisteminde bir aluminyum ray üzerinde bantları taşıyan vagonlar bulunur. İp mekanizması isteğe göre bantların bağlı olduğu vagonları sağa, sola veya ortadan iki yana hareket ettirebilir.

Zincir kumandası ise bantları kendi ekseninde döndürerek ışık ayarı yapmanızı sağlar. Bantların farklı doku ve renk seçenekleri mevcuttur.Dikey perdeler istenirse 6 m enine kadar tek parça halinde üretilebilir.Bantların farkli boylarda kesilebilmesi dikey perdelerin eğimli tavanlarda da kullanılmasına olanak sağlar.

Kumaş dikey perdede bant uçlarında kumaşın gergin durmasını sağlayan metal ağırlıklar vardır. Bantlar birbirlerine plastik zincirlerle bağlıdır. PVC dikey perdede zincir ve ağırlıklar yoktur. PVC bantların temizliği yıkanarak veya silinerek kolaylıkla yapılabilir. Eskiden sıklıkla kullanılan kumaş dikey perdelerin yerini son yıllarda temizliği daha kolay olan PVC ve aluminyum bantlı dikey perdeler almıştır.

Dikey Screen Perde:

Screen perde genellikle stor perde olarak işyerlerinde kullanılır arzu edilirse dikey perde olarak da üretebilmekteyiz. Fonksiyonellik olarak hem dikey perde mantığında kullanabilir hem de kapatıldığı halde bile gün ışığını yeterince alma avantajı ve dışarıyı görebilme olanağı sağlar. Screen dikey perdelerde, kumaş dikey bantları gibi kumaşın gergin durabilmesi için alt uçlarında ağırlık ve birbirlerine bağlı plastik zincirler kullanılmaktadır.

Screen dikeylerin renk seçenekleri vardır.Mekanınıza uygun renkler tercih edebilirsiniz. Perdenin temizliği belli aralıklarla bantları yerlerinden çıkararak kolaylıkla temizliği yapılabilir.

Sayfamızda en çok aranan; Dikey perde modelleri,PVC Dikey perde çeşitleri,Dikey perde fiyatları,Dikey perde fiyatı,Dikey perde renkleri,Perfore dikey perde,Desenli dikey perde,kumaş dikey perde,