search slide
search slide
pages bottom
Plise Perdeler

Plise perdeler modern ev,ofis,restoran ve kış bahçesi,tekne,yat gibi mekanlarda kullanabileceğiniz dekoratif kullanım kolaylığı olan ürünlerdir.2 cm enindeki kumaşın pile şeklinde ipler yardımıyla katlanarak toplanmasıyla çalışır.Sistem olarak kumaşın yukarı aşağı hareketini kolaylaştırıcı bir altray ağırlık çıtası ve perdeyi istenilen noktada stoplayıcı ip mekanizmasından ibarettir.

Plise perdelerde, yarı şeffaf kumaşlardan ışık geçirmeyen kumaşlara kadar geniş yelpazede farklı seçenekler bulunmaktadır.Kendi kumaş kataloğundan seçim yapılarak imal edilirler.Kullanılan kumaşlar solmaz özelliktedir.Bütün parçalar ultraviyole ışınlarına dayanıklı plastikten yapılmıştır.Yangın güvenliğinin önem taşıdığı okul ve kamu binaları gibi yerler için alevalmaz kumaşlar da mevcuttur.

Plise perdeler birçok mekanizmalı perdeye göre uygulama zorluğu olan yerlerde tercih edilebilir.Perdenin toplanmış yüksekliğinin çok az olması ve hafifliği, yere kadar cam olan büyük cepheli alanlarda rahat kullanım sağlar.Farklı boylardaki plise perdelerin toplanmış kalınlığı aşağıdaki gibidir.

Perde Boyu
Toplanmış Kalınlık
1 metre
50 mm
1.5 metre
55 mm
2 metre
60 mm
2.5 metre
65 m

Plise perdeler en fazla 200cm eninde üretilebilir.Toplamda 5 metrekareye kadar kullanımı uygundur.Plise perdeler; açılı, dairesel, üçgen ve tavan camları için çözüm perdesidir.Kumaşın belli yerlerinden geçirilen klavuz tellerle bu tür yerlerde kolaylıkla kullanılabilir.

Birçok standart kumanda seçeneği (çekme ipi, tutma aparatı, manivela) olması ile birlikte elektrikli açılma-kapanma seçeneği de sağlar.Birçok perdenin aynı zamanda grup olarak kumanda edilebilmesine ilave olarak ışık sensörü yada zaman kontrolü sistemleri perdeye entegre edilebilir.

Plise perdeler yıkanabilir özelliğe sahiptir.Tüm perde yerinden sökülerek 30 derecedeki ılık sabunlu su dolu küvete sokularak temizlenebilir.